Letní tábor – Hadinka 2013

• 7. července 2013 (ne) – 19. července 2013 (pá)
• Klokočov u Vítkova – Hadinka

Letos jsme připravili podruhé čtrnáctidenní letní tábor na Hadince, nedaleko Klokočova u Vítkova, v malebném prostředí Oderských vrchů. Tábora se zúčastnily děti nejen z města Příbora, ale i z blízkého okolí. O jejich bezpečnost, program a zábavu se staral stabilní tým táborových pracovníků.
Jako každoročně, tak i letos byla připravena pro táborníky celotáborová hra, která se nesla v duchu „dračího doupěte“. Aby děti prokázaly, že jsou správnými táborníky, musely první večer postoupit „vstupní zkoušku“ s pasováním. Za odvahu získaly šátek s barvou svého oddílu, který nosily po celou dobu trvání tábora. Tím se změnily v osadníky, kteří začali budovat své vesnice, zakládat pole, učit se, jak obstarat potravu, znát potřebná řemesla, léčit různé nemoci a bránit své vesnice před nepřáteli.
V rámci táborového programu byly pro děti připraveny spousty her, soutěží, výletů, olympiády, diskotéky, stezka odvahy a nechyběly táboráky s opékáním špekáčků, brambor i jablek. Zpestřením táborového pobytu byla v rámci prevence kriminality návštěva Policie ČR z Vítkova. Děti si mohly prohlédnout policejní auto, seznámit se s různými policejními pomůckami, vyzkoušet neprůstřelné vesty a zeptat se na spoustu zajímavosti. Poslední den se všichni táborníci rozloučili s „Hadinkou“, kde poznali nové kamarády a odnesli si spoustu nezapomenutelných zážitků.

Lenka Nenutilová